PG3 Radom


Język angielski w naszej szkole

ARCHIWUM

Konkurs wiedzy o Halloween

30 października odbył się konkurs wiedzy o popularnym amerykańskim święcie Halloween. Konkurs został zorganizowany przez panie Agatę Sawicką i Dagmarę Ostowicz. Uczestnicy konkursu musieli zapoznać się z podanym tekstem dotyczącym tego święta, a następnie odpowiedzieć na pytania.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce: Joanna Krawczyk klasa 2D
II miejsce: Małgorzata Malmon klasa 2C
III miejsce: Igor Strzałkowski klasa 2A oraz Nergis Dogan klasa 2D.

Serdecznie gratulujemy.

dodano 9.12.2017r.

Halloweenowe 23

Z okazji święta Halloween, które jest obchodzone 31 października, uczennice klasy 3C: Daria Małysa, Katarzyna Gietler, Agnieszka Cieślińska i Anna Rosłaniec oraz Weronika Kiraga z klasy 3B, pod opieką pani Dagmary Ostowicz i Agaty Sawickiej przygotowały piękne i oryginalne dekoracje, którymi przystroiły salę 23 w budynku przy ulicy Czarnoleskiej 10. Dodatkowo pani Agata Sawicka przygotowała wystawę najlepiej wykonanych Halloweenowych dyń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

dodano 9.12.2017r.

Konkurs wiedzy o Guy'u Fawkes'ie

Remember, remember the fifth of November The Gunpowder Treason and Plot I know of no reason, Why Gunpowder Treason Should ever be forgot...

6 listopada pani Dagmara Ostowicz i Agata Sawicka przeprowadziły konkurs wiedzy o słynnej postaci historycznej z Wielkiej Brytanii, Guy'u Fawkes'ie. Uczestnicy konkursu musieli samodzielnie wyszukać informacji na temat wydarzeń z 1605 roku, a także na temat Guy Fawkes' Day - święta obchodzonego w dzisiejszych czasach w celu upamiętnienia tej postaci.

Zwycięzcami konkursu zostały:
I miejsce: Katarzyna Gielniewska klasa 3C
II miejsce: Katarzyna Banaczek klasa 2E i Martyna Kutkowska klasa 3C
III miejsce: Aleksandra Góźdź klasa 2E.

Serdecznie gratulujemy

dodano 9.12.2017r.

Wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt

Jak co roku, październik był w naszej szkole miesiącem dobroci dla zwierząt, podczas którego odbyła się zbiórka artykułów na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radomiu. Organizatorami zbiórki ponownie byli panie Dagmara Ostowicz i Agata Sawicka oraz pan Rafał Juszkiewicz. Uczniowie bardzo chętnie odpowiedzieli na nasz apel, przynosząc przede wszystkim karmę dla zwierząt (mokrą, suchą, a także kasze i ryż), jak również materiały, którymi można wyłożyć boksy psów na zimę.

28 września uczniowie pod opieką pani Agaty Sawickiej i Iwony Wontorskiej zawieźli do schroniska zebrane produkty, w tyk karmę zakupioną ze środków zebranych podczas akcji Ciasteczka dla pieseczka. Dzięki uprzejmości kierowniczki schroniska, pani Moniki Kalety, uczniowie mieli przy okazji możliwość dowiedzieć się, jak wygląda życie psów w schronisku oraz na czym polega praca wolontariuszy. Celem zbiórki oraz wycieczki do schroniska, oprócz pomocy potrzebującym zwierzętom, było zwiększenie poczucia empatii uczniów, a także uwrażliwienie ich na problem bezdomnych zwierząt.

dodano 8.12.2017r.

Współpraca z Francją - projekt eTwinning

Od października bieżącego roku uczniowie naszej placówki biorą udział w projekcie eTwinning: Know your European friends - developing language skills through traditional mail. Głównych koordynatorem projektu jest pani Dagmara Ostowicz, pracę uczniów nadzorują również pani Agata Sawicka i Urszula Szczepanek. W projekcie biorą udział uczniowie klas 2E, 3D, 2C, 2A, 3F i 2F.

W ramach projektu uczniowie co miesiąc wymieniają się listami w języku angielskim, w których przekazują informacje na zadany przez nauczycieli temat. Współpracujemy ze szkołą we Francji.

Celem projektu jest rozwijanie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim, zwiększenie wiedzy na temat kultury własnej oraz francuskiej, a także rozwijanie kreatywności i umiejętności wyszukiwania informacji.

dodano 8.12.2017r.

Konkurs czytelniczy o Halloween

CZYTAJ WIĘCEJ

dodano 16.10.2017r.

Zadanie na 6

Serdecznie zapraszam uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w całorocznym konkursie z języka angielskiego „Zadanie na 6”. Na początku każdego miesiąca na tablicy w sali 106 pojawią się 4 zadania poświęcone gramatyce, słownictwu, kulturze, czytaniu ze zrozumieniem lub pisaniu. Uczniowie mają TYDZIEŃ na oddanie swoich prac do pani Agaty Sawickiej, po upływie tego terminu prace nie będą przyjmowane W tym miesiącu zadania konkursowe pojawią się 16 października.

ZAPRASZAM!!! AGATA SAWICKA

dodano 15.10.2017r.

Innowacja pedagogiczna

W roku szkolnym 2017/2018, już po raz kolejny, odbywają się zajęcia dla uczniów klas II, oddziałów gimnazjalnych, pt. „Reading adventure – przygoda z literaturą brytyjską i amerykańską”, przygotowane przez nauczycielki języka angielskiego p. Bożenę Barańską - Kowalską oraz p. Urszulę Szczepanek.

Zgodnie z założeniami innowacji, podczas jej realizacji uczniowie mają możliwość zapoznania się z autentycznymi materiałami, przygotowanymi i dopasowanymi do ich potrzeb i umiejętności. Zajęcia te mają na celu pomóc uczniom wykształcić i rozwinąć umiejętność oraz chęć samodzielnego czytania, jak również wspomóc proces przygotowawczy do egzaminu gimnazjalnego.

dodano 28.09.2017r.

BIG teach small

Od września bieżącego roku, w naszej szkole, realizowane jest działanie innowacyjne „BIG teach small”, przygotowane przez nauczycielki języka angielskiego p. Bożenę Barańską – Kowalską, p. Urszulę Szczepanek oraz nauczycielkę wychowania przedszkolnego p. Agatę Diaczenko.

Projekt ten jest skierowany do dzieci z Przedszkola Publicznego nr 23 przy ul. Świętojańskiej 5, w Radomiu, gdzie raz w tygodniu odbywają się zajęcia dla przedszkolaków z grupy „Słoneczka”, prowadzone przez uczniów III klasy gimnazjum pod okiem ich opiekunów.

Zgodnie z założeniami programu, podczas jego realizacji promowana jest nauka języka angielskiego, rozwijana ciekawość, otwartość i tolerancja wobec kultury anglojęzycznej. Dzieci poznają podstawowe słownictwo w języku angielskim oraz elementy kultury i obyczajów dzieci z innych krajów. Program ten zakłada również integrację dzieci młodszych z nastolatkami oraz rozbudzenie u dzieci starszych chęci dzielenia się wiedzą z młodszymi jak również uświadomienie im jak ważną rolę mogą odegrać w procesie edukacji ich młodszych koleżanek i kolegów.

dodano 28.09.2017r.

SZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIGO ONLINE.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i życzymy powodzenia :)

ZESTAW 1 - CZYTAJ WIĘCEJ

ZESTAW 2 - CZYTAJ WIĘCEJ

ZESTAW 3 - CZYTAJ WIĘCEJ

ZESTAW 4 - CZYTAJ WIĘCEJ

ZESTAW 5 - CZYTAJ WIĘCEJ

ZESTAW 6 - CZYTAJ WIĘCEJ

ZESTAW 7 - CZYTAJ WIĘCEJ

ZESTAW 8 - CZYTAJ WIĘCEJ

ZESTAW 9 - CZYTAJ WIĘCEJ

ZESTAW 10 - CZYTAJ WIĘCEJ

ZESTAW 11 - CZYTAJ WIĘCEJ

ZESTAW 12 - CZYTAJ WIĘCEJ

ZESTAW 13 - CZYTAJ WIĘCEJ

ZESTAW 14 - CZYTAJ WIĘCEJ

ZESTAW 15 - CZYTAJ WIĘCEJ

Wyniki zestaw 1 - CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki zestaw 2 - CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki zestaw 3 - CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki zestaw 4 - CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki zestaw 5 - CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki zestaw 6 - CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki zestaw 7 - CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki zestaw 8 - CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki zestaw 9 - CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki zestaw 10 - CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki zestaw 11 - CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki zestaw 12 - CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki zestaw 13 - CZYTAJ WIĘCEJ
Wyniki zestaw 14 - CZYTAJ WIĘCEJ

Wyniki zestaw 15 - CZYTAJ WIĘCEJ

dodano 07.05.2018r.

Drodzy Uczniowie

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w II edycji

SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIGO ONLINE

CZYTAJ WIĘCEJ

dodano 11.09.2017r.