Gala III edycji projektu „Biblia i Ja”

W dniu 9.02.2017 o godz. 10.00 odbyła się w naszym gimnazjum gala III edycji projektu „Biblia i Ja”. Goście honorowi, sponsorzy, społeczność szkolna oraz laureaci poszczególnych kategorii konkursowych uczestniczyli w uroczystym wręczeniu nagród. Spotkanie było okazją nie tylko do wymiany myśli i spostrzeżeń na temat projektu, ale też dzieleniem się przeżyciami i doświadczeniami z przygotowań do poszczególnych konkursów. Uczestnicy to uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Radomia oraz Diecezji Radomskiej. Prezentowane przez uczniów teksty Pisma św. oraz utwory literackie nawiązujące do treści projektu zaczerpniętego z Księgi Pisma św. Starego Testamentu " O jak piękna jesteś, przyjaciółko moja" (Pnp 1,15) pokazały piękno duchowe biblijnej kobiety oraz jej postawę w różnych sytuacjach życiowych, niosąc przesłanie dla współczesnej kobiety.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami, które opublikowali patroni medialni – Radio Plus, Gość Niedzielny oraz portal internetowy Diecezji radomskiej.

https://www.radioplus.com.pl/diecezja/21279/specjalisci-od-biblijnych-kobiet

http://www.diecezja.radom.pl/ogolne-artykuly/4514-biblia-kobiety

http://radom.gosc.pl/doc/3700668.Piekna-jestes-przyjaciolko-moja

dodano 28.02.2017r.

III edycja projekt "Biblia i ja"

Finał konkursu recytatorskiego

W dniu 1.02.2017 w murach naszej szkoły odbył się po raz trzeci finał konkursu recytatorskiego w ramach projektu "Biblia i Ja". Uczestnicy to uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Radomia oraz Diecezji Radomskiej. Prezentowane przez uczniów teksty Pisma św. oraz utwory literackie nawiązujące do treści projektu zaczerpniętego z Księgi Pisma św. Starego Testamentu " O jak piękna jesteś, przyjaciółko moja" (Pnp 1,15) pokazały piękno duchowe kobiety oraz jej postawę w różnych sytuacjach życiowych. Trudne zadanie wyłonienia laureatów przez Jury oraz przyznane 3 wyróżnienia na wszystkich poziomach, wskazały na wysoki poziom przygotowania uczniów.

Dziękujemy Nauczycielom i uczniom, że zechcieli włączyć się w realizowany przez naszą szkołę projekt biblijny. Zapraszamy na finał i wręczenie nagród w dniu 9.02.2017 o godz. 10:00.
Organizatorzy.dodano 01.02.2017r.

Przesłuchania finałowe

Szanowni Państwo.

Bardzo dziękujemy za zgłoszenia do Konkursu Recytatorskiego w ramach III edycji projektu Biblia i ja.
Przesłuchania finałowe odbędą się dnia 1 lutego 2017r. o godzinie 10.30 – szkoły podstawowe i ok. 11.30 – gimnazja. Jednocześnie przypominamy, że w tegorocznej edycji uczniowie recytują wybrany fragment Biblii (wskazówki w regulamimie) i wiersz nawiązujący do tematu naszego projektu.
Uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań odbędzie się 9 lutego 2017r. o godzinie 10.00.
Serdecznie zapraszamy.

OrganizatorzyKonkursu „Biblia i ja”

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2016/2017. Przed nami III Edycja Diecezjalnego projektu „Biblia i ja” pt: „Kobieta na kartach Biblii – O jak piękna jesteś, przyjaciółko moja”(Pnp 1,15).

Projekt kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Patronaty honorowe nad projektem przyjęli: JE Ks. Bp. Henryk Tomasik, Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Radomia.
Prosimy obejrzeć krótki film przygotowany przez naszych uczniów, zapoznać się z regulaminami poszczególnych kategorii konkursowych i podjąć decyzję na: „Tak – wezmę udział”

Życzymy wielu sukcesów w nauce, zdobycia cennych nagród oraz tzw. punktów kuratoryjnych za miejsca na podium. Pozdrawiamy i do zobaczenia! Organizatorzy.

POSTANOWIENIA OGÓLNE

REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

REGULAMIN KONKURSU MULTIMEDIALNEGO

KARTA ZGŁOSZENIOWA

PLAKAT

dodano 15.09.2016r.